Video/ Besart Berisha nuk njeh moshë, sërish dopietë në Australi

Pas dygolëshit fundjavën e kaluar, Besart Berisha bëhet sërish protagonist në fitoren e thellë 1-5 të Western United ndaj Adelaide United.

Sulmuesi kosovar, shënoi sërish një dopietë teksa realizoi në minutën 18’ gol i cili zhbllokoi shifrat, ndërsa në minutën e 56-të shënoi golin që vulosi dhe rezultatin përfundimtar.

Edhe pse 34 vjeçar, Berisha tashmë numëron 15 gola në 20 ndeshje në A-League, vetëm 1 më pak se kryegolashënuesi Le Fondre.

Diamanti ➡️ Risdon ➡️ Berisha ➡️ Back of the net 😍

Diamanti ➡️ Risdon ➡️ Berisha ➡️ Back of the net 😍

Gepostet von Western United FC am Freitag, 6. März 2020

 

LEXO EDHE  Stefano Sensi zgjedh 5 lojtarët më të mirë në historinë e Interit