Hazard operohet me sukses, objektivi pjesëmarrja në Euro 2020

Sezoni i parë i Edin Hazard me Realin e Madridit nuk ka shkuar aspak ashtu siç pritej. Belgu në sezonin aktual ka pësuar dy dëmtime të rënda duke mos e lejuar për asnjë moment të bëhej pjesë integrale e ekipit.

Siç raporton “Marca” ditën e djeshme ai ka kryer me sukses operacionin në kaviljen e djathtë në SHBA. Gjithçka ka shkuar ashtu siç duhet dhe tani nis faza e vështirë e rikthimit të tij në fushë.

LEXO EDHE  Veliaj i kërcënoi, Verçani tregon për situatën në FSHF: Politika të reflektojë

Në Spanjë nuk tentojnë të bëjnë parashikime për rikthimin e Hazard-it, por aktualisht i vetmi objektiv real, do të ishte rikthimi në kohë për Kampionatin Europian.