“800 mijë vota për mandatin e 3”/ Paloka: Rama mes dy zgjedhjeve, largim me votë ose si Gadafi

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në Kongresin e PS-së, se kërkon 800 mijë vota për mandatin e tretë qeverisës.

Paloka shprehet se asnjë makinacion nuk e ndal me largimin e Rames nga pushteti.

“E vetmja gjë për të cilën Rama mund te marre vendim tani, është në do pranojë të largohet me votë apo si Gadafi”, shprehet Paloka.

Reagimi

Më një reagim në FB, Paloka shkruan:

Kerkon 800 mije vota dhe mandat te trete…!

Kryeministri me i urryer, te cilin shqiptaret mezi po presin ta qerrojne nje ore e me pare, kercenon se do te tentoje nje mandat te trete.

Asnje shans nuk ka te pengoje rrotacionin! Asnje makinacion nuk e ndal me largimin e Rames nga pushteti.

E vetmja gje per te cilen Rama mund te marre vendim tani, eshte ne se do pranoje te largohet me vote apo si Gadafi. Kjo zgjedhje eshte ne dore te tij sepse shqiptaret e kane marre tashme vendimin e tyre. Shume prej tyre ne fakt do preferonin qe Rama te bente zgjedhjen e dyte; nje fund si Gadafi…!

LEXO EDHE  E rëndë/ Deputetit shqiptar i vdes mbesa 9-vjeçare nga një sëmundje e rëndë! Emri (Foto)