Champions/ Ronaldo në hije, Lyon fut në telashe Juventusin!

Juventusi ka humbur 1-0 në Francë pas një ndeshje që ka parë pjesën e parë skuadrën e Garcias të dominonte dhe pasi të shënonte me Tousart t’i afrohej edhe golit të dytë. Gjakosja e De Ligt dhe mjekimi i tij bënë që bardhezinjtë në momentin kur qëndruan pak minuta më dhjetë futbollistë të merrnin edhe golin në zemër të zonës.

Ndërkohë, në pjesën e dytë, bardhezinjtë tentuan më shumë dhe iu afruan golit të barazimit me Dybala, Higuain dhe Ronaldo, ndërsa argjentinas “La Joya” gjeti rrjetën, por ishte pozicion i parregullt. Lyon mendoi vetëm të mbrohej, teksa Sarri u hodh “all in”, por Juventusi nuk mund të linte gjurmë…

LEXO EDHE  Griezmann: Nuk largohem nga Barça, dua numrin 7!

Bardhezinjtë protestuan për dy tërheqje në zonë nga Lyon, te Ronaldo dhe Dybala, por arbitri vazhdoi lojën, ashtu si në pjesën e parë te Cuadrado, në një episod që u pa në VAR. Në Itali do të duhet një tjetër Juventus për të përmbysur Lyon.