Zjarr në kodrat e Risilisë, dy zjarrëfikëse në vendngjarje/VIDEO

Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Risili në Vlorë. Zjarri ka përfshirë zonën kodrinore të fshatit. Kullota dhe toka me ullinj. Në vend kanë shkuar 2 automjete të zjarrfikëses.

LEXO EDHE  Zgjedhorja/ Mblidhet Këshilli Politik, PD konfirmon pjesëmarrjen. Ja çfarë pritet