Alarmante/ 3 futbollist dyshohet se janë prekur me koronavirusi gjatë ndeshjes së Championsit në Itali

Javën e kaluar, Valencia luajti ndeshjen e parë të Champions League ndaj Atalantës, e cila u mbyll me fitoren e bergamaskëve me rezultatin e thellë 4-1. Pas rikthimit në Spanjë, 3 prej lojtarëve dyshohet se janë prekur nga një virus gripal.

Gjendja shëndetësore e lojtarëve të Valencias, tremb ekipin spanjoll, pasi dyshohet se mund të jenë prekur nga Koronavirusi.

LEXO EDHE  Arsenal armësh në banesë, prangoset një person me precedent të theksuar kriminal (VD)

Italia është një nga shtetet e prekura nga ky virus dhe numri i të infektuarëve po rritet çdo ditë e më shumë. Deri më tani, numri i viktimave ka shkuar në 7-të. Analizat për të 3 lojtarët nuk kanë dalë ende, por frika e madhe është që ata mund të jenë prekur në Itali.