Koronavirus/ “Kërkova maskë por s’gjeta”, Rozana Radi ngre shqetësimin për epideminë vdekjeprurëse

Rozana Radi ka ngritur një shqetësim për një temë aktuale që ka nxitur frikë dhe mosbesim tek shqiptarët, epidemia e koronavirusit. E shqetësuar për faktin se në Shqipëri ka një mungesë profesionalizmi, dhe mungon pothuajse fare kontrolli në portin e Durrësit, Rozana Radi ngren pyetjen: A jemi të përgatitur për të përballuar një epidemi të këtyre përmasve?

Moderatorja thekson se në Shqipëri mungojnë maskat e specializuara për t’u mbrojtur nga ky virus vdekjeprurës.

“Nuk është vetëm aeroporti i Tiranës! Janë të gjitha pikat kufitare ku duhet të shtohet kontrolli shëndetësor. Është porti i Durrësit ku udhëtarët konfirmojnë që nuk ka kontrolle të rrepta për këtë epidemi. Pyetja është: A jemi të përgatitur për të përballuar një epidemi të këtyre përmasave?”- shkruan Rozana Radi në profilin e saj në Instagram.

LEXO EDHE  "Jemi një grup xhentëlmenësh"/ Deputeti "donzhuan" i tërhiqet vëmendja për telefonin

“Kerkova nje maske me te perfeksionuar se ajo qe mund te veme per nje grip te thjeshte por nuk e gjeta!
Kush mund te me jape nje info me te detajuar se a i kemi ne aksesoret qe perdoren ne raste te tilla virusesh ? (Nuk flas per maska letre ketu )”- shton këngëtarja.