Video/ Iniesta dhuron spektakël në Japoni, “çmend” kundërshtarët me driblimet e tij

Legjenda e Barcelonës, Andres Iniesta aktualisht aktivizohet në kampionatin japonez në radhët e Vissel Kobe.

Në ndeshjen e luajtur pak më parë mes ekipit të tij dhe Yokahamës, Iniesta “dehu” të gjithë kundërshtarët duke dribluar 4 lojtarë në zona të ngushta. Aksionin personal e përfundoi me një asist për një nga shokët e ekipit por që nuk u shndërrua në gol.

LEXO EDHE  Duka shpërthen keq ndaj Braçes: O kone lehi shefit tënd, janë 20 mijë vetë që jetojnë me sportin

Kjo ishte ndeshja e parë e kampionatit ndërsa përfundoi në barazim me rezultatin 1-1.