Foto-lajm/ Albin Kurti shkon në zyrë në këmbë: Të shmangim lëvizjet me makina

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkuar këtë të dielë në këmbë drejt zyrës së tij, duke shmangur kështu lëvizjen me automjet për ruajtjen e mjedisit.

Kurti ka postuar në profilin e Instagram disa fotografi, ku ka treguar se rrugën deri në zyrë e ka bërë në këmbë, dhe ka bërë thirrje që të ruhet ambienti duke shmangur lëvizjen me vetura, sa herë që është e mundur.

“Sot lëviza në këmbë nëpër qytet dhe shkova në zyrë pa makinë. Ambienti është jeta. Prandaj, le ta ruajmë. Sa herë është e mundur duhet ta shmangim lëvizjen me automjet”, ka shkruar Kurti.

LEXO EDHE  Tërmeti apokaliptik godet Greqinë/ Ja sa ballë ishte