Video/ Nuk ndalet Partizani, shënon golin e dyte kundër Bylisit

Po luhet në këto momente pjesa e parë  mes Partizanit dhe Bylisit.

Të kuqtë po kryesojnë me rezultatin 2-0, brenda 20 minutave të para. Fillimisht skuadra kaloi në avantazh në minutën e katërt të ndeshjes me anë të Ëilliam Cordeiro, i cili shfrytëzoi një gafë të Isli Hidit, ku gaboi në nisjen e topit.

LEXO EDHE  E bujshme/ Pas Robben, një tjetër legjendë e Holandës mendon rikthimin në futboll

Më pas në të 19-ën minutë, ishte Erald Cinari ai që dyfishoi rezultatin duke i dhënë një avantazh të madh skuadrës së Partizanit për vazhdimin e ndeshjes.

Takimi tjetër mes Skënderbeut dhe Teutës është në shifrat 1-1. Fillimisht shënuan korçarët me anë të Dejvi Bregut më pas shifrat u barazuan nga Kallaku.