Gramsh/ Automjeti plot me sirianë bie në humnerë, dy të vdekur dhe 8 të plagosur

Foto ilustruese

Një aksident tragjik është regjistruar mbrëmjen e kësaj të shtune.

Një automjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë kanë humbur jetën dy perona, ndërsa 8 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Çekrez të Gramshit.

Mësohet dhe se asnjë prej viktimave nuk është shtetas shqiptar.

LEXO EDHE  Covid 19 në Shqipëri/ Fuga: Distancohem nga Akademia e Shkencave, parashikimet pa argumente shkencore

Dyshohet se autmojeti po transportonte shtetas sirianë klandestinë, që e kanë përdorur Shqipërinë si tranzit për të dalë në vendet e BE-së.

Në vendngjarje kanë mbërritur forca te policisë dhe ambulanca, ndërsa po hetohet për shkaqet e aksidentit.