Aksidenti në Gramsh/ E konfirmon policia: 2 të vdekur dhe 8 të plagosur (VIDEO)

Policia ka dalë me një informacion paraprak lidhur me aksidentin tragjik të regjistruar mbrëmjen e sotme në Çekrez, Gramsh.

Policia ka konfirmuar se si pasojë e aksidentit kanë mbetur 2 viktima, ndërkohë 8 të tjerë janë plagosur..

“Shtetasi M.Gj., 28 vjeç, banues në Tiranë, duke drejtuar mjetin tip “Fuoristradë”, ka dalë nga rruga dhe për pasojë kanë humbur jetën 2 shtetas dhe janë plagosur 8 shtetas të tjerë” -thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit/ Ja çfarë kohe na pret nesër

Të plagosurit janë transportuar në Spitalin e Gramshit dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Dyshohet se automjeti po transportonte klandestinë, shtetas sirianë, që e kanë përdorur Shqipërinë si tranzit për të dalë në vendet e BE-së.

Ndërkohë mësohet dhe se asnjë prej viktimave nuk është shtetas shqiptar

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.