Tifozi i United i kërkon Kloppit të humbasë ndeshje me Liverpool-in, gjermani jep përgjigjen e tij (Foto)

Liverpooli nuk ka të ndalur në Premierligë ku nga 26 ndeshje, i ka fituar 25 dhe ka barazuar një herë me Manchester Unitedin.

Kjo super formë e tyre e ka shqetësuar tifozin dhjetëvjeçar të Unitedit, Daragh Curley, i i cili i shkroi letër trajnerit të Liverpoolit, Jurgen Klopp.

“Kështu që herën tjetër që Liverpooli do të luajë, ju lutem humbni. Ju duhet ta lejoni skuadrën tjetër të shënojë. Shpresoj që të kam bindur të mos e fitosh ligën apo as edhe një ndeshje tjetër”.

Klopp ia ka kthyer përgjigjen tifozit, i cili i kishte shkruar gjermanit letër duke u kërkuar “Reds” të fillojnë të humbasin ndeshje, duke thënë:

LEXO EDHE  Partizani prezanton blerjen e re

 “Fatkeqësisht, në këtë rast, unë nuk mund të ta plotësoj dëshirën, jo me dëshirën time të paktën”, ka thënë Klopp.