Video/ Haaland imiton festimin e Ronaldos, ja veprimi i tij në stërvitje

Erling Haaland është një talentët më të mirë të Europës. Norvegjizi pas kalimit nga Salsburgu te Borussia e Dortmundit duket se është përshtatur mjaft mirë duke arritur të shënojë 9-të gola në 6 paraqitje.

19-vjeçari duket se ka një idhull dhe ai është Cristiano Ronaldo. Ai i ka surprizuar të gjithë në një stërvitje rutinë me Dortmundin, pasi gjatë ushtrimeve të nxehjes ka festuar njëjtë si Cristiano Ronaldo.

LEXO EDHE  Shkurtimi i pagave të futbollistëve, FIFPro paralajmëron klubet