Real Madrid prezanton blerjen më të re

Real Madrid siguroi shërbimet e Reinier nga skuadra e Flamengos që në hapjen e merkatos së janarit.  Por prezantimi i tij te “Los Blancos” është bërë pak minuta më parë.

18-vjeçari fillimisht do të aktivizohet fillimisht me ekipin e dytë të Realit dhe më pas do të kalojë në ekipin e parë.

Gjatë ceremonisë ajo që ra në sy ishin lotët e babait të mesfushorit, i cili nuk e përmbajti dot veten.

LEXO EDHE  Presidenti i FIFA-s, Infantino: Futbolli tani jo prioritet, presim qetësimin e situatës

“Mirëserdhe Reinier, tani je lojtar i një klubi që zgjidhje për të luajtur video-lojëra. Je këtu me meritë, pasi ke debutuar që në moshën 16-vjeçare dhe ke fituar tituj me Flamengon. Urime dhe mirëserdhe. Të urojmë suksese me fanellën e Real Madrid. Ky klub është tani shtëpia jote”, ishin fjalët e Florentino Perez.

https://twitter.com/realmadrid/status/1229750536200761344