FOTO/ Fshati fantazmë në Dubai, legjenda e xhindit femër që çoi në braktisjen e shtëpive

Fshati Al Madam gradualisht po “pushtohet” nga shkretëtira. Muret e shtëpive të mëparshme janë ende të dukshme, por rëra rrotullohet si valë, duke u derdhur nëpër dritare, duke mbushur oborret dhe duke zhdukur mobiljet.

Më pak se një orë me makinë nga qyteti i Dubait, pak mbi kufirin në Sharjah, ky vendbanim përfshin dy rreshta shtëpish dhe një xhami.

Ka indikacione që banorët mund të jenë larguar me nxitim; dyer të gjera të hapura. Këto kujtime bezdisëse kanë nxitur historinë se Al Madam është një “fshat fantazmë”, ku banorët u larguan nga forcat e mbinatyrshme.

LEXO EDHE  Topless në Ksamil, vajzat heqin reçipetat dhe marrin rreze/ FOTO

Al Madam është bërë një destinacion gjithnjë e më tërheqës për turistë që kërkojnë emocione të veçanta nga Dubai.

Legjenda për fshatin fantazmë

Në mungesë të informacionit përfundimtar për shkakun e braktisjes së fshatit, thashethemet për ndikim të mbinatyrshëm kanë qarkulluar gjerësisht.

Banorët e fshatrave të afërta tregojnë histori për një xhind të keq, që qarkullon në Al Madam, një shpirt femëror me sytë e maceve.