Champions League/ Adidas zbulon topin e ri për fazën me eliminim direkt

Sonte rikthehet Liga e Kampioneve me dy sfida në fazën e 1/16-ve. Për këtë rast, Adidas ka dizenjuar një top të veçantë për fazën e finale të kompeticionit.

Për sa i përket dizenjimit, te topi dominon ngjyra vjollcë, një paralele e hequr kjo me qytetin ky do të zhvillohet finalja, pikërisht Stambolli, aty ku lindja takon perëndimin, duke lidhur dy kontinentet e Europës dhe Azisë.

Gjithashtu në dizanjon e topit vihet re një hartë e vizatuar e Stambollit me ngushticën e Bosforit e cila lidh Detin e Zi me Detin Marmara.

LEXO EDHE  Për legjendën e Spanjës nuk ka dyshime, Messi apo Ronaldo? Mos i krahasoni, Leo është tjetër gjë!

Topi është i prodhuar sipas teknologjisë së fundit në “Adidas”. Materiali që e mbulon pjesën e jashtme të topit është i krijuar në mënyrë të veçantë për t’ia mundësuar lojtarëve ta kontrollojnë topin më lehtësisht, ndërsa mënyra se si yjet janë ngjitur bën që lojtarët të mundë të kenë prekje të parë më të mirë.