Paralajmërimi nga Meta: Parlamentin do e shpërndajë populli!

“Parlamentin do e shpërndajë populli”. Reagimi vjen nga Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta Tedi Blushi.

“Presidenti vetëm do zbatojë vullnetin e tij. Dhe dekretin për kthimin e ligjit për grushtin e shtetit do e vendosë populli. Presidenti vetëm do e firmosë në emër të tij. DO KETË DISA DEKRETE PËR SHPARTALLIMIN E GRUSHTIT TË SHTETIT. BËNI DURIM! DEKRETET DO T’I ZBATOJË POPULLI SHQIPTAR”, shton Blushi në një reagim në rrjtetet sociale.

Më herët, Blushi bëri me dije se Presidenti Meta takoi kreun e PD Lulzim Basha, të cilit i “bëri të qartë se do të bëjë çdo gjë për të ndaluar dhe për të shpartalluar grushtin e shtetit, duke i dhënë përgjigjen më shembullore që meriton”.

Meta thërret Bashën në zyrë: Çdo gjë për të shpartalluar grushtin e shtetit!

Presidenti Ilir Meta, publikoi dje dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të thelluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, gjatë detyrës së tij”.

Ndryshimi i betimit të gjyqtarëve nga PS, VOA: Kushtetuta shprehet ndryshe

LEXO EDHE  Arrestimi i drejtorit të burgut 313/ Shkak u bë leja për dyqanin pranë qelive, shuma që u pagua