Bayern e kërkon me çdo kusht, 60 milionë euro për goditjen e bujshme

Pavarësisht se sapo kemi lënë pas merkaton e dimrit, Bayern Munchen duket se po mendon për afatin kalimtar të verës. Sipas lajmeve të fundit të raportuara nga “France Football”, drejtuesit gjermanë kanë zgjedhur edhe objektivin kryesor, ku do të përqendrojnë të gjithë forcat.

Bëhet fjalë për Dayot Upamecanon. Mbrojtësi i Leipzig është në një formë fantastike prej kohësh dhe kërkohet nga shumë klube të njohura. Për të bindur Leipzig, Bayern duket se do të ofrojë 60 milionë euro. 21-vjeçari ka një kontratë deri në vitin 2021 me klubin e tij.

LEXO EDHE  Video/ Sulmuesi i Laçit nuk njeh pushim, stërvitje intensive në shtëpi