Shpërthim me eksploziv biznesit

Lënda eksplozive është vendosur në derën e një dyqani në pronësi të shtetasit Arben Malotaj, 49 vjeç.

Nga shpërthimi nuk ka pasur persona të lënduar, vetëm dëme materiale.

Policia ka nisur hetimet. Pas ngjarjes, në dëshminë e parë që kanë dhënë familjarët, pretendojnë se nuk kanë asnjë konflikt dhe nuk i dinë arsyet e vendosjes së lëndës eksplozive në biznesin e tyre.

“Në një dyqan ushqimor të shtetasit A.M., 49 vjeç, banues në Gocaj, Lezhë dyshohet se ka shpërthyer lëndë plasëse. Si pasojë ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor vijon veprimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Nga Kina lajme shpresëdhënëse sot në mëngjes !

Dyqani ku ndodhi shpërthimi ndodhet pranë banesës së 49-vjeçarit. Fqinjë bëjnë me dije se familjarët nuk ishin në banesë kur ndodhi shpërthimi, pasi po festonin një ditëlindje.