Princi William nuk e mban unazën e martesës në gisht për këtë arsye

Kate Middleton gjithmonë e mban në gisht unazën e saj të martesës. Por ajo që u ka bërë përshtypje të gjithëve është fakti se pse Princi William nuk e vendos atë kurrë?

Duka i Kembrixhit, i cili u martua me Kate në vitin 2011, zgjodhi të mos e vërë unazën e martesës për një arsye shumë të thjeshtë dhe nuk ka asnjë lidhje me rregullat e shtëpisë Windsor.

Që para se çifti të martohej, zyrtarët e Buckingham Palace njoftuan se William nuk do ta vendoste unazën pas dasmës mbretërore. Princi William nuk është një burrë i bizhuterive. Një funksionar i pallatit ka shpjeguar:

LEXO EDHE  Qeshni me lot/ Ja maska që ka zgjedhur Çani për tu mbrojtur nga koronavirus (Foto)

“Duka i Kembrixhit nuk i ka qejf bizhuteritë dhe për këtë arsye, nuk ka vendosur ndonjëherë. Ka vendosur që të mos i vërë as pas martese. E gjitha varet nga preferencat personale dhe William e Kate e kanë diskutuar atë privatisht”.

E vendos ose jo unazën, të gjithë e dinë që ai është i martuar. Rreth 2 miliardë njerëz janë mbërthyer para ekranit për të ndjekur dasmën.