Po bën “xhiron” e rrjetit/ Gazetarja nuk mban dot të qeshurën kur lexon lajmin për rritjen e pensioneve (VIDEO)

Një prezantuese e televizionit shtetëror rus  po bën “xhiron” e rrjetit. Shkak janë bërë të qeshurat e saj gjatë transmetimit të një edicioni lajmesh.

Ajo u shfaq duke qeshur, teksa po përpiqej të informonte shikuesit në lidhje me rritjen e re të pensioneve që qeveria kishte bërë kundrejt njerëzve me nevoja sociale

LEXO EDHE  Shokon trajneri i njohur: Pi çdo ditë urinën time të ndenjur për këtë arsye

Bëhej fjalë për një përfitim prej gati 21 eurosh. Duke lexuar mbi përfitimet prezantuesja e televizionit shtetëror rus nuk mbajti dot të qeshurën.

Raportimi i gazetares nuk ishte live dhe pritet që të ketë masa ndëshkuese për personat që e nxorrën videon.