Buffon: CR7 kampion i pabesueshëm, ai arsyeja pse këmbëngula për rikthimin në skuadër

Gianluiggi Buffon kishte shumë arsye për tu rikthyer për herë të dytë te skuadra e Juventusit verën e kaluar. Një ndër to ishte edhe mundësia për të luajtur në një skuadër me Cristiano Ronaldon.

Mbrëmjen e djeshme, Ronaldo shënoi nga pika e bardhë e penalltisë duke barazuar rezultatin ndaj Milanit, duke i dhënë avantazhin bardhezinjve në ndeshjen e kthimit mes skuadrave.

Kontributi i portugezit, bëri që pas ndeshjes Buffon të shprehte superlativat e tij për CR7-n.

LEXO EDHE  Ndeshjet miqësore, Partizani dhe Skënderbeu dhurojnë spektakël, sukses i vuajtur për Tiranën

Ronaldo? “Ai është një kampion i pabesueshëm, një nga arsyet që u riktheva në skuadër ishte ai. Cdo ditë në stërvitje ai më mahnit me diçka të re, qoftë kjo në lojë apo me mënyrën se si sillet”.

Për tu rikthyer te ndeshja e mbrëmshme, pavarësisht se ishte Ronaldo ai që shënoi golin e barazimit, Buffon me pritjet e tij shpëtimtare ishte lojtari më i mirë për Juventusin.