FOTO/ “qOFLte ke daja”, ironia e mjeshtrit të karikaturës me anti-KÇK e Ramës

Mjeshtri i karikaturës, Bujar Kapexhiu, ka ironizuar nismën më të fundit të qeverisë, e pagëzuar si anti-KÇK, përmes të cilës thuhet se do të goditen pasuritë e grupeve kriminale apo personazheve që i kanë vendosur ato në mënyrë të paligjshme.

Në punimin e rradhës të botuar nga “Mapo”, shfaqet Kryeministri Edi Rama me pamjen e aktorit të filmin e Ermal Mamaqit “I Love Tropoja”, si dhe disa prej efektivëve që bëjnë pjesë në njësinë speciale OFL.

LEXO EDHE  Certifikatat shqiptare të vaksinimit njihen nga BE

Dixhitura e karikaturës është “qOFLte ke daja”.