“Filloi me sukses të madh operacioni Forca e Krimit!”/ Berisha: Grupet KÇK rrethuan kompleksin…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar përmes një postimi në rrjet operacionin e parë anti-KÇK, që kishte të bënte me sekuestrimin e një resorti në zonën e Shijakut.

Berisha e quan operacionin ‘Forca e krimit’, ndërsa përmend faktin se ky resort ishte sekuestruar në 2015. ” Atëherë le t’u themi aferim për këtë mashtrim! Edvin Kristaq Rama është nona e Krimit!”, shkruan Berisha në rrjet.

Reagimi i ish-Kryeministrit Berisha

Filloi me sukses të madh operacioni Forca e Krimit!

Miq, dje riinauguroi me një operacion kalp veprimtarinë e suksesshme operacioni KÇK apo operacioni Forca e Krimit. Në një akt që gajasi dheun dje, për t’u tallur me shqiptarët, grupet KÇK rrethuan dhe sekuestruan kompleksin Gold të grupit Hajri, në të cilin u ekzekutua Jan Prenga.

LEXO EDHE  Bardhi: PD dhe koalicioni opozitar është fitues, kemi sondazhe

Mirëpo sipas dokumenteve zyrtare rezulton se për kompleksin Gold, Gjykata e Krimeve të Rënda kishte vendosur sekuestrimin në vitin 2015. Atëherë le t’u themi aferim për këtë mashtrim! Edvin Kristaq Rama është nona e Krimit!