Nagavci: Të hënën do të kemi Qeverinë Kurti

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci është shprehur optimiste se ditën e hënë do të votohet Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti.

E pyetur nga KosovaPress për raportimet se a është arritur marrëveshja mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike për bashkëqeverisje, Nagavci është përgjigjur shkurt për këtë.

LEXO EDHE  "Testi i uthullës", ja si po vepron ushtria amerikane për zbulimin e rasteve me Covid-19

“Të hënën do të kemi Qeverinë Kurti”, tha ajo.

Ndryshe, pak më herët burime nga të dy partitë bënë të ditur se nesër pritet nënshkrimi i marrëveshjes LDK-VV.