Australian Open/ Djokoviç superior ndaj Federer, arrin në finalen e madhe

Novak Djokoviç mundi lehtësisht 3-0 me sete Roger Federer, duke u kualifikuar për në finalen e “Australian Open”.

Serbi i fitoi të tre setet me rezultatin (7-6, 6-4,6-3) duke dominuar plotësisht zviceranin. Kjo ishte hera e 50-të që dy legjendat e tenisit viheshin përballë njëri-tjetrit, ku 27 i ka fituar Djokoviç.

LEXO EDHE  Një tjetër klub i Seria A goditet nga Covid-19

Finalja e “Australian Open” do të luhet ditën e diel, dhe kundërshtari i Noles do të zbulohet pas përballjes mes Zverec dhe Thiem, të cilët luajnë ditën e nesërme.