E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Djokovic

Etiketim: djokovic

Deklarata provokuese e babait të Djokovic: Serbia pa Kosovën…

Një pjesë e serbëve e kanë vështirë të mësohen me faktin se Kosova është e Pavarur dhe është shtet prej 13 vitesh. Mes tyre ka edhe...

Djokovic arrin finalen e “Australian Open”, serbi synon trofeun e 9-të...

Novak Djokoviç arrin për të nëntën herë në karrierën e tij, finalen e Australian Open. Kampioni në fuqi i këtij turneu, njëkohësisht numri një...

Australian Open/ Djokovic kualifikohet në çerekfinake

Australian Open njeh tashmë tenistët e parë çerekfinalistë. Numri një në botë Novak Djokovic avancoi më tej në saj të fitores kundër kanadezit Raonik. Edhe...

Historike/ Nadal “shkatërron” Djokovic dhe fiton trofeun e 20-të në karrierë

Rafael Nadal është fituesi i turneut madhor, “Roland Garros” teksa ka mposhtur në finale Novak Djokoviç. Në fakt ka qenë një sfidë e dominuar totalisht...

Video/ Djokoviç nuk zë mend, serbi godet përsëri gjyqtarin

Vetëm pak kohë pasi u skualifikua nga turneu i “US OPEN”, për shkak se goditi me top një nga arbitre, Novak Djokoviç rrezikon përsëri. Së...

“French Open”, Djokovic kalon në raundin e tretë

Janë mbyllur ndeshjet e raundit të dytë e grand slam të Roland Garros. Numri 1 në botë për meshkuj, serbi Novak Djokovic, avancon më tej,...

Video/ Goditi gjyqtaren me top, Djokovic përjashtohet nga US Open

Tenisti numër 1 në botë, Novak Djokovic, është pezulluar nga turi i katërt i US Open. Pasi humbi një raund 6-5 kundër spanjollit Pablo...

Djokoviç doli hapur kundër vaksinës së coronavirusit, politikania serbe e quan...

Numri 1 i botës në tenis, Novak Djokovic, ka shkaktuar shumë reagime nëpër gjithë botën për shkak të qëndrimit të tij ndaj vaksinës kundër koronavirusit,...

Djokoviç kundër vaksinimit për coronavirus: Nëse më detyrojnë i jap fund...

Novak Djokovic ka deklaruar se nuk do të vaksinohet për koronavirus nëse kjo i kërkohet për të luajtur ndeshjet e Tenisit. Ai mendon se nuk...

E konfirmon Djokoviç, 3 rivalët e përjetshëm në Tenis me një...

Pavarësisht se mes Roger Federer, Rafael Nadal dhe Novak Djokovic ekziston një rivalitet i ashpër në fushat e tenisit, jashtë saj ata kanë respekt...

Novak Djokoviç triumfon në Australian Open, mposht në finale Dominic...

Novak Djokoviç është fituesi i Australian Open për vitin 2020. Tenisti serb mundi në një finale emocionuese Dominic Thiem, 3-2 me sete. Djokoviç e nisi mirë,...

Australian Open/ Thiem mposht Zverev dhe i bashkohet Djokoviç-it në finalen...

Dominic Thiem ka mposhtur në gjysmëfinalen e Australian Open gjermanin Zverev në katër sete (3-6, 6-4, 7-6 dhe 7-6), duke bërë një ndeshje madhështore....

Australian Open/ Djokoviç superior ndaj Federer, arrin në finalen e madhe

Novak Djokoviç mundi lehtësisht 3-0 me sete Roger Federer, duke u kualifikuar për në finalen e “Australian Open”. Serbi i fitoi të tre setet me...
WhatsApp DENONCO