E shtunë, Prill 4, 2020
Etiketimet Federer

Etiketim: federer

E konfirmon Djokoviç, 3 rivalët e përjetshëm në Tenis me një...

Pavarësisht se mes Roger Federer, Rafael Nadal dhe Novak Djokovic ekziston një rivalitet i ashpër në fushat e tenisit, jashtë saj ata kanë respekt...

Ndeshja Nadal-Federer vendos rekord botëror, sfidën e ndjekin 48 mijë tifozë

Ndeshja mes Federer dhe Nadal vendos një rekord të ri botëror për sa përket numrit të spektatorëve në një ndeshje tenisi. Në Afrikën e Jugut...

Australian Open/ Djokoviç superior ndaj Federer, arrin në finalen e madhe

Novak Djokoviç mundi lehtësisht 3-0 me sete Roger Federer, duke u kualifikuar për në finalen e “Australian Open”. Serbi i fitoi të tre setet me...

Nadal barazon rekordin e Federer dhe Djokovic, e mbyll 2019-ën i...

Rafael Nadal e ka mbyllur vitin 2019 në krye të listës botërore , këtë gjë ai e ka bërë për të pestën herë në...
WhatsApp DENONCO