Rama e pyet për kushtet e konvikteve, studentja: Godina u shemb…

Kryeministri Edi Rama vijon me show-n e tij duke u takuar me personat e prekur nga tërmeti, përfshi edhe ata që kanë humbur të afërmit.

Së fundmi ai ka qënë në banesën e Klotilda Grekut, bashkëshortes së Sajmirit i cili së bashku me prindërit e tij humbi jetën nga tërmeti në Thumanë. Ajo është akomoduar në një banesë në Shkozë së bashku me vogëlushen e saj.

Në shtëpi ishin dhe babai dhe motra e Klotildës, kjo e fundit studente në vitin e dytë.

LEXO EDHE  Ministri i Financave në Angli: 'Hani jashtë' për të mbështetur restorantet

Duket se ky fakt e ka ngacmuar Kryeministrin për ta pyetur nëse jeton në konvikt dhe si i ka kushtet. Por përgjigjja e vajzës e ka zënë ngushtë pasi godina ku jetonte studentja është prishur nga bashkia, pasi ishte dëmtuar nga tërmeti.

Pjesë nga biseda:

Rama: Në çfarë viti je?

Vajza: Viti i dytë.

Rama: Në konvikt? Mirë konvikti, ua ka rergulluar?

Vajza: Godina ime është ajo që është prishur tani. Jam transferuar te një tjetër, 20/21.