‘Rama ik’/ Tifozët bardheblu i bëjnë surprizën e hidhur kryeministrit në derbin me Partizanin (Foto)

‘Rama ik’, tashmë kjo thirrje po buçet me zë të lartë në çdo ndeshje futbolli në Shqipëri.

Ndërkohë që kjo thirrje vjen për herë të dytë në ‘Air Albania Stadium’, ku tifozët e Tiranës por dhe të Partizanit brohorisnin herë pas here dhe kërkonin largimin e kryeministrit nga qeveria.

Ndërkohë që ka patur edhe tifozë nga ana e atyre bardheblu, të cilët kanë shpalosur sërish me gërmat mbi bluza thirrjen ‘Rama ik!

LEXO EDHE  Video/ Teuta-Tirana, zhbllokohet rezultati në finalen e Kupës së Shqipërisë

Ky veprim i tifozëve kryeqytetas është përshëndetur edhe nga ish-kryeminsitri Sali Berisha.

Ja postimi i Berishës:

Nderim te gjithe atyre qe me protesten e tyre kunder Edvin Mafise behen zeri i ndergjegjes kombetare! sb