Triumfi në derbi/ Halili: Ishte kismet nga Zoti, pse jo Egbo në stolin bardheblu

Presidenti i Tiranës, Refik Halili, u shfaq tepër i emocionuar pas triumfit në derbin ndaj Partizanit. Në një prononcim për mediat, pas përfundimit të supersfidës, Halili u shpreh:

“Kaloi e keqja, kjo ka qenë kismet nga Zoti. U bë një gjë shumë e mirë kam vetëm falënderime. Në veçanti tifozët, skuadrën dhe Allahun që na ndihmoi për ta fituar këtë ndeshje. Unë kam pasur gjithmonë paqe me tifozët. Nuk duhet të nxitohemi. Kemi folur shumë gjatë me skuadrën. E bënë atë që deshën. I kemi qetësuar. E morën ata ndeshjen duke u mbështetur te tifozeria”.

Halili dha sinjale se Egbo mund të vijojë në drejtimin e stolit të Tiranës.

LEXO EDHE  Man.United pranë yllit të Barcelonës, detajet e marrëveshjes

“Trajneri është, edhe Egboja është goxha i mirë, me eksperiencë të madhe, me licencë. Jam jashtë formacionit gjithmonë. Pse jo mos qëndrojë ai. Shanset janë. Skuadra është, ka elementë brenda. Kemi pasur edhe fatin, jemi mundur nga episodet. I falenderoj të gjithë. Më bëhet qejfi, që u kënaqën tifozët”.