‘Rama Ik! Erjon Braçe …’/ Partizani-Tirana, nuk mungojnë thirrjet pikante ndaj rilindësve në derbi

Në derbin mes Partizanit dhe Tiranës, politika është bërë sërish pjesë e lojës, ku tifo-grupi bardheblu është kapur sërish me zëvendëskryeministrin Erjon Braçe, i cili njihet si një nga tifozët më të zjarrtë të të kuqve.

Por në këtë sfidë nuk kanë munguar as thirrjet kundër qeverisë, teksa tifozë nga të dy krahët thërrisnin ‘Rama Ik’.

LEXO EDHE  Të dëmtuara nga tërmeti, shemben dy pallate 5-katëshe në Durrës

Ndërkohë në këtë sfidë tifozët kanë shpalosur dhe banderolat me mesazhin prekës ndaj viktimave të 26 nëntorit.