‘Nuk janë helmuar’/ I afërmi tregon se si mund të ketë humbur jetën e reja në Librazhd

Një ngjarje e rëndë tronditi sot të gjithë vendin, pasi një çift i sapomartuar u gjetën të helmuar në banesën e tyre në Librazhd.

Si pasojë, ka humbur jetën e reja 19 vjeçare Rezarta Hajdari, ndërsa bashkëshorti i saj Olsian Hajdari po lufton me vdekjen në një gjendje të rëndë shëndetësore.

Motivet janë ende të paqarta, dhe deri më tani askush nuk e di sesi ka ndodhur ngjarja në të vërtet.

E ndërsa policia është duke kryer hetimet, një dëshmi tronditëse mbi shkaqet e vdekjes së çifitit që nuk gëzuan dot ditët pas dasmës.

Një i afërm i çiftit fatkeq hedh dyshime se dy të sapomartuarit nuk janë vetëhelmuar, por janë asfiksuar nga prushi i oxhakut, i cili lëshon dioksid karboni.

Sipas të afërmit çifti e ka marrë prushin e oxhakut dhe e kanë vendosur në dhomë për t’u ngrohur. Më pas prushi është fikur duke çliruar karbon, çka ka sjellë edhe asfiksimin e dy të sapomartuarve.

I afërmi bën thirrje që kjo pistë të hetohet nga policia, pasi provat janë ende në dhomë, dhe se “vetëhelmimi” i të rinjve është përjetuar keq edhe nga familjarët. /JOQ.

LEXO EDHE  A është Basha i duhuri për të udhëhequr PD-në në Zgjedhje? Ja si përgjigjet Berisha

I afërmi shprehet:

Pershendetje JOQ, ate djalin Olsi Hajdarin qe u helmua me nusen e kam mik dhe me lejoni te them qe po behen shum masakrime ne media saqe po dezinformojn opinionin publik saqe dhe familjaret e djalit dhe te vajzes jane te tronditur nga ato qe po degjojn. Ato nuk jan vetehelmuar por jan asfiskuar nga angalla me prush e cila cliron karbon dhe e kan pasur ne dhome. Ju lutem shperdaajeni se cfar nuk po degjojm e lexojm. Policia duhet ta verifikoj kete rast sepse nuk jane amator. Angallen me prush e cila cliron karbon e kan ne dhomen e tyre. Po prandaj pra po them te shkoj dhe ta verifikoj policia. Un po them qe angalla eshte me prush dhe cliron karbon dhe ndodhet ne dhomen e tyre. Le te shkojn ta verifikojn. Po mediat ku i kan provat qe nxjerrin titujt “u vethelmuan”. Mos abuzoni ju lutem”