U eliminua nga Liga e Kampioneve, Interi humbet 12 milionë euro

Dështimi i Interit për tu kualifikuar në 16 skuadrat më të mira të Europës, do t’i kushtojë atyre rreth 12.2 milionë euro të ardhura. Kjo shifër shpjegohet me humbjen e bonuseve nga UEFA, si dhe nga shitja e të drejtave të transmetimit, të cilat marrin një goditje.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Kamberi largohet nga Hibernian, sulmuesi firmos në Zvicër

Po mbrëmë klubi i Interit, vendosi një rekord të ardhurash për sa i përket shitjes së biletave ku u fituan rreth 8 milionë euro.

Për të rikuperuar këto para, Interit, i duhet të arrijë në finalen e Europa league, teksa do të bëhej e mundur dhe luajtja në Super Kupën e Europës.