Kthjellime apo vranësira? Mësoni si do të jetë moti ditën e sotme

Sipas Meteoalb, sot territori shqiptar paraqitet në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare gjatë orëve të para të ditës. Por pasditja dhe orët vijuese i bëjnë vranesirat më të dukshme në zonat veriore dhe jugore duke rrezikuar reshje të përkohshme në vend.

Temperaturat e ajrit pësojnë ulje në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 0 °C deri në 16 °C .

LEXO EDHE  Arrestimi i komisionerëve, Vasili i drejtohet SPAK me 5 pyetje: Kush ua mbylli sytë për Dakon?

Era do fryjë mesatare gjatë orëve të paradites por do të forcohet nga mesdita dhe në vijim duke regjistruar shpejtësi mbi 55 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.