Liga e Kombeve/ Ndahen vazot, Shqipëria dhe Kosova mund të “peshkojnë” njëra-tjetrën

Janë përcaktuar nga UEFA, vazot për kompeticionin e Ligës së Kombeve që do të zhvillohet vitin e ardhshëm.

Shqipëria bën pjesë në vazon e parë me skuadra si Greqia, Mali i Zi dhe Gjeorgjia me të cilat nuk mund të përballet ndërsa Kosova gjendet në vazon e dytë me Maqedoninë e Veriut, Bjellorusinë dhe Qipron.

LEXO EDHE  Video/ Grushte dhe goditje me karrige, episod dhune në basketbollin amerikan

Shorti për caktimin e grupeve hidhet më 3 mars 2020.