Gazetari Dritan Kaba nxjerr ‘zbuluar’ Ramën: Administrata ka 7 vite që nuk merr shpërblim …

Gazetari Dritan Kaba, ka ‘kapur’ sërish duke mashtruar kryeministrin Edi Rama, ndërsa ky i fundit deklaronte sot se këtë fundviti punonjësit e administratës do tu duhet të sakrifikojnë pasi nuk do të marrin shpërblimin vjetor.

Këtë deklaratë të Ramës, Kaba e cilëson si mashtrimin që kalon çdo kufi. Sipas gazetarit punonjësit e administratës kanë 7 vite që nuk marrin shpërblim, edhe pse gjatë këtyre viteve nuk ka patur ngjarje apo fatkeqësi natyrore siç ishte këtë vit tërmeti që goditi vendin në 26 nëntor.

LEXO EDHE  Përplasen dy makina në Vlorë, transportohet në spital 51-vjeçari

‘Sakrifice per punonjesit e shtetit!!!
Kete vit zyrtaret, dmth punonjesit e shtetit, nuk do marrin shperblime tha Edi! Punonjesit e shtetit kane shtate vite, qe kur ka marre ky qeverine qe nuk kane marre shperblim . Mjeket dhe mesuesit e kane harruar çfare ka qene rroga e 13, po keshtu policet, ushtaraket dhe zjarrfikesit!
Niveli i mashtrimit dhe shtirjes kalon çdo kufi!’, shkruan Kaba në facebook.