‘Mos ma drejto mua automatikun’, vogëlushi tmerrohet nga Rama, ia plas të qarës

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar një takim ditën e sotme në Krujë, ku ka parë të prekurit nga tërmeti dhe kushtet ku ata banojnë. Teksa ka pasur përballë një djalë të vogël, Rama e ka trembur atë me shprehjen që i ka thënë.

Një reagim plotësisht i sinqertë ka qenë veprimi i një vogëlushi në Krujë, i cili u tremb nga shefi i qeverisë.

Rama i tha djalit:

LEXO EDHE  VIDEO/ Dy atentate brenda 7 ditëve, momenti kur dy persona qëllojnë në drejtim të hotelit
Mos ma drejto mua atë automatikun.

Mirëpo, djali është frikësuar nga toni i lartë dhe i ashpër i Ramës dhe i është përgjigjur duke thënë:

Është lodër!

Pasi tha fjalët e tij, vogëlushi është larguar nga tavolina dhe ia ka plasur të qarit.

Nuk është hera e parë që Ramës i ndodhin situata të tilla, ku tremb fëmijët, por zihet edhe me qytetarët e prekur nga tërmeti.