Atentati ndaj vëllezërve Bresha, policia gjen automjetin e përdorur nga autorët

Një atentat mafioz iu bë dy vëllezërve Bresha mbrëmjen e djeshme në Tepelenë, ndërsa viktimë mbeti Arturi 47 vjeç, dhe i plagosur Artani.

Policia nuk ka mundur të identifikojë autorër e krimit, ndërkohë që sot u gjet në Bënçë makina që dyshohet se u përdor nga autorët. Policia shpreson që në automjetin e braktisur të gjejë gjurmë që mund të çojnë në identifikimin e autorëve.

LEXO EDHE  Xhandarmëria serbe në Kosovë, ja çfarë thotë policia

Fshati Bënç, është shumë pranë qytetit të Tepelenës dhe vendit të ngjarjes ku ndodhi krimi.

Burime policore bëjnë me dije se autorët kanë tentuar të hedhin mjetin në lumë.