Arroganca e Ramës me qytetarët, Paloka: Mjaftoi një moment, që Rama ta nxirrte dhe një herë kokën…

Komunikimet e kryeministrit di Ramame qytetarët gjatë inspektimit në terren janë konsideruar arrogante. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka në një postim në Facebook, shkruan se  është dashur vetëm një moment që Rama të tregopi fuytyrën e vërtetë.

Postimi

Shihni si acarohet e me cfare arrogance reagon ndaj nje qytetareje , duke urdheruar bodyguardet qe ta largojne me dhune ,vetem sepse ne deshperim e siper ajo drejtoi gishtin e akuzes ndaj Gjushit, “xhuxhit” te preferuar te Rames.
“Kryeministri” i nje vendi ne fatkeqesi qe qytetareve te deshperuar , qe kane humbur apo rrezikojne te humbin gjithshka, ju pergjigjet me arrogance dhe dhune.
Mjaftojne detaje te tilla , qe i dalin jashte skenarit te spektaklit, qe Rama ti tregoje kujtdo se bredhjet e tij poshte e larte nuk kane aspak objektiv hallet e qytetareve te deshperuar . Ai nuk eshte aty per te mbrojtur qytetaret ne fatkeqesi por per te mbrojtur pergjegjesit e fatkeqesise. Prandaj acarohet e behet arrogant sapo mes “banoreve” te perzgjedhur per ti bere lavde udheheqesit, shfaqet ndonje fatkeq qe kerkon thjeshte ndihme nga ai qe duhej te ishte kryeminister i ketij vendi ne fatkeqesi por qe po tregon dhe nje here se ai dhe mbi te gjitha ai, eshte vete fatkeqesia e ketij vendi.
Rama verteton cdo dite se nuk i mungojne vetem pergjegjesia dhe zotesia per te menaxhuar situaten por jashte skenareve me lot fallco e frazave “i dua si Gregorin”, i mungon dhe minimumi i humanizmit perballe fatkeqesise qe ju ka rene shqiptareve. Edhe sot ai tregoi se eshte i shqetsuar vetem per gjushet dhe milionat e oligarkeve e aspak per shqiptaret e rene ne fatkeqesi.

LEXO EDHE  Shano: Padrejtësisht quhet Reformë Zgjedhore, për mua është “depilim” i sistemit