Horoskopi 28 nëntor 2019/ Njihuni me parashikimin e yjeve për shenjën tuaj

Ky është horoskopi për ditën e enjte 28 nëntor 2019 për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi 

Ky fund muaji do të jetë mjaft i rënduar për të lindurit e kësaj shenje. Bëni kujdes maksimal, pasi mund të ketë situata të cilat nuk arrini që ti kuptoni. Në punë, nëse ka një situatë e cila nuk iu kënaq, duhet të hiqni dorë. Nëse diçka nuk ecën mirë, bëni mirë që ta ndryshoni pozitivisht.

Demi

Dëshira për ndryshim bëhet gjithnjë e më e fortë me afrimin e fundvitit. Ju pret një ditë me interes të madh. Parashikohen dashuri dhe miqësi të cilat mund të shndërrohen në diçka më shumë. Mos qëndroni të mbyllur në shtëpi.

Binjakët

Ndikimi i kundërt i Hënës në shenjën tuaj mund t’iu shkaktojë ankth, lodhje dhe nervozizëm. Ka diçka që nuk shkon dhe vetëm pasditja do të sjellë rikuperim. Venusi do të ketë ndikim tranzit tek të lindurit e kësaj shenje. Nëse keni pasur probleme në familje, tashmë personat që keni përreth do të jenë më solid.

Gaforrja

Horoskopi i kësaj të enjteje parashikon që në dashuri të ketë disa probleme të cilat do të ndihen. Këto probleme dhe shqetësime do të variojnë në bazë të moshës suaj.

Bëni mirë që të shmangni konfliktet, pasi situata është kalimtare dhe nuk do të bënit gjë tjetër, veçse do të lini shijen e keqe.

Luani

Është shumë e vështirë që të mos keni konsensusin e personave që ju rrethojnë. Do të keni mundësi që të bëni gjëra të mëdha brenda një kohe të shkurtër, gjë që me gjasë do të sjellë një fitim të madh. Shumë prej jush do të transferohen dhe mund të nisin një punë të re.

Virgjëresha

Do të ndiheni nën presion, ndoshta për shkak të shumë përgjegjësive që ju janë ngarkuar. Do të ndiheni shumë të lodhur dhe vetëm fundjava do të sjellë përmirësim. Bëni mirë që të shmangni konfliktet në sferën profesionale, kjo pasi yjet garantojnë një sukses i cili do të zgjasë gjatë.

LEXO EDHE  Gjithçka do ju ecë ters/ Kjo shenjë duhet të bëjë shumë kujdes ditën e enjte, 13 Gusht 2020

Peshorja

Do të ketë ndryshime të ndjeshme në sajë të moshës që keni. Në dashuri, duhet të tregoheni të kujdesshëm për shkak të situatave konfliktuale. Bëni durim pasi mund të konfliktoheni me dikë ose mund të afroheni me dikë i cili nuk do iu dalë siç e mendonit.

Akrepi

Prej disa kohësh, çështjet ekonomike kanë qenë në qendër të mendimeve tuaja, pasi shumë prej jush kanë nevojë për para për të çuar përpara një projekt të rëndësishëm. Mundohuni që të harroni shqetësimet që keni patur dhe ecni përpara. Ju presin sërish një sërë shpenzimesh. Në dashuri, rikuperimi do të jetë i ndjeshëm.

Shigjetari

Kjo e enjte do të jetë mjaft pozitive. Shfrytëzojeni sa më mirë fundin e muajit për të takuar një person të cilin e keni përzemër. Nga ana tjetër nëse preferoni të luani duke lëndë dikë të presë, do ia arrini qëllimit. Secili i luan letrat ashtu siç i mendon dhe frytet do të jenë të garantuara.

Bricjapi

Herë pas here jeni të fiksuar pas ideve tuaja dhe ndiheni shumë nervoz. Kushdo do të pyeste veten se çfarë ka që nuk shkon. Ndoshta nuk e keni kuptuar por prej disa kohësh jeni të izoluar dhe duhet të qartësoheni me veten mbi gjithë çfarë nuk shkon.

Ujori

Qielli do të jetë mjaft pozitiv dhe i favorshëm për të lindurit e kësaj shenje. Horoskopi i Paolo Fox, parashikon energji të madhe për ju, shkruan noa.al. Në dashuri, përmirësimi do të vijë vetëm në fundjavë.

Peshqit

Ndiheni disi nervoz dhe nuk do të jeni shumë të përqendruar. Bëni mirë që të prisni për fundjavën, ku gjatë saj gjërat do të ecin më mirë. Nëse doni të bëni për vete një person, mos ngurroni që të tentoni. Shmangni provokimet, vonesat dhe vështirësitë. Me qetësi dhe gjakftohtësi do të përballoni çdo pengesë.