Kandidatja për SPAK para vetingut më 2 Dhjetor

Kandidatja për SPAK, Doloreza Musabelliu do të përballet me vetingun të Hënën e 2 Dhjetorit.

Trupa gjykuese në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit që do shqyrtojë çështjen përbëhet nga Alma Faskaj, Pamela Qirko dhe Firdes Shuli.

Musabelliu, prokurore pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda, bashkë me Elizabeta Imerajn, Anton Martinin, dhe Anita Jellan, janë 4 kandidatët për SPAK, që ende nuk kanë kaluar ende në sitën e vetingut.

LEXO EDHE  Atentati ndaj Kristjan Breshanaj/ Flet i ati: E gjetëm mbuluar në gjak, nga Belgjika erdhi me duar në xhepa

Lexo edhe: Gjithçka për SPAK/ Kur është dita e parë e punës dhe emrat më të kuotuar për drejtues