Denoncimi/ Rama dhe Veliaj po prishin parkun ‘Rinia’ që Besniku i partisë të ndërtojë parking nëntokësor

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë një tjetër denoncim mbrëmjen e sotme. Në postimin e radhës Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, i cili thekson se Rama dhe Veliaj po prishin parkun ‘Rinia’ për të ndërtuar parking nëntokësor Besnik Sula.

Sipas denoncuesit po shkatërrohet mushkëria e Tiranës për qëllime fitimprurëse të oligarkëve të partisë.

Ja postimi i Berishës:

Lal Plehu dhe Edvin Hajduti prishin parkun Rinia ne qender te Tiranes per parkingun e Besnikut te Partise!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje. Qytetare te Tiranes po flasin se Bashkia e Tiranes po mbush me dhe Parkun Rinia ose Taivani , qe me vone te ndertoje nje parking tokesor gjigant aty. Po shkaterohen lulishtet ne kryeqytet qe eshte nje veper penale. Lexoni Kushtetuten qe thote tjetersimi i lulishteve dhe parqeve eshte veper penale dhe denohet me ligj . Po shkaterohen mushkerite e popullit. Nga rruget e bicikletave dhe sheshit Skenderbe ku u be si treg fshatar , nuk qarkulloje shpejt makinat.

LEXO EDHE  Qeveria “takson” hetimin pasuror. Prokuroria e Vetingu duhet t’i blejnë dokumentat e Kadastrës