Kush e shantazhoi zëdhënësin e Metës? Ja çfarë thotë gazetarja

Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade të huaj.

Emisioni Opinion ka trajtuar këtë të enjte përplasjen mes Presidncës dhe Ambasadës Amerikane, sa i përket Gjykatës Kushtetuese. Ndërkohë dy gazetarët e aktualitetit kanë sqaruar edhe “shantazhimin” ndaj zëdhënësit të Presidentit.

Klodiana Lala: Nuk di të jetë kërcënuar, do duet të kishte një denoncim zyrtar, nuk ka një denoncim zyrtar ende dhe nuk referohem tek fjalët edhe pse i thotë Presidenti i Republikës. Me sa më thonë, lidhet me një status tjetër që flet për një tjetër ambasador, që kontrollohet nga Engjell Agaçi. E ka fjalën për ambasadën italiane.

LEXO EDHE  Epidemiologu Llanaj: Covid-19 do të vazhdojë disa kohë, duhet mbajtur maska