Kurti paralajmëron oligarkët: Ja si do të veproj

Albin Kurti, kandidat për Kryeministër i Kosovës, dhe lider i Vetëvendosjes, tregoi mbrëmjen e sotme se çfarë do të bëjë kundër oligarkëve.

Në studion e emisionit “Open”, Kurti tha se personalisht nuk do të bënte gjë kundër tyre, por do të çlironte Prokurorinë dhe Gjykatën që të veprojnë mbi ta.

“Ata, oligarkët e kanë rrënuar ekonominë e Kosovës”, tha Kurti.

“Ka një debat të madh për oligarkët në Shqipëri, keni një koment për këtë çështje?- e pyeti Eni Vasili.

LEXO EDHE  Në garë lëpirjeje ndaj Ramës/ Shihni ç’bëri në fjalimin e tij Veliaj

“Unë kur erdha në Shqipëri paguva 5 euro. Kur shkoj në Shkup paguaj 1 euro. Për të ardh në Tiranë paguajta 5. Jo 5 por edhe 50 euro i jap shtetit shqiptar, por jo koncensionarit.

Unë jam shtresë e mesme, ai është multimilardier. Pse unë si shtresë e meste ti jap 5 euro multimilardierit”, tha Albin Kurti.