Koha e rregullt e mbyllur barazim, 34 penallti për të vendosur fituesin

Nuk kishte ndërmend të përfundon ndeshja e një kupe mes dy ekipeve amatore të Taunton dhe Truros. Vetëm pas gjuajtjes së 34 penalltive, ekipi i Taunton arriti të kalonte të raundin tjetër të kupës “Southern League Challenge Cup” përballë Truro, pasi koha e rregullt u mbyll me rezultatin 2-2

Çka ishte më e çuditshmja ishte se 11 nga këto penallti u humbën dhe Taunton fitoi me rezultatin e përgjithshëm 12-11.

LEXO EDHE  Video/ Takimi Prishtina-Drenica përfundon mes sherrit dhe tensionit

Në këtë mënyrë Taunton Toën dhe Truro City barazuan rekordin e numrit më të madh të penalltive të gjuajtura në një ndeshje në futbollin anglez që ishte realizuar më parë në ndeshjen Oxfort-Chelsea U21.