“Ambasadori marrëdhënie me zyrtaren e Ministrisë”/ Gazetari jep detaje për skandalin seksual që pritet të tronditë qeverinë

Në një artikull të publikuar pak ditë më parë, “Gazeta Koha Jonë” shkruante se burime të rezervuara për ata kanë treguar se pas Bernd Borchard, një ambasador tjetër është në listë në listë për t’u shpallur non-grata nga Meta.

Sipas tyre, arsyeja mësohet të jetë një video ku ambasadori në fjalë shihet duke kryer marrëdhënie seksuale me një zyrtare të kryeministrit Edi Rama. Gjithashtu, të njëjtat burime shkruan se janë gjetur fatura dhe se janë regjistruar biseda që janë jashtë statusit të tij diplomatik.

Lidhur me çështjen në fjalë ka reaguar edhe gazetari i kronikës Elton Qyno, i cili jep detaje më shumë rreth videon në fjalë, që nëse publikohet do të tronditë qeverinë.

LEXO EDHE  Studimi alarmant/ 1 në 10 pacientë që humb nuhatjen dhe shijen kur preket nga COVID 19 nuk e rifiton më

“Kjo video ka si protagoniste një zyrtare të ministrisë së Brendshme dhe një ambasador të një vendi mik me Shqipërinë, të cilët janë në çaste intime me njëri-tjetrin. Përveç se një skandal diplomatik, publikimi i kësaj video në media, do të sillte shkatërrimin e jetës private të dy protagonistëve të kësaj video”, shkruan ai mes të tjerash në një postim në rrjetet sociale.