Pique tall shokun e skuadrës: As patentën nuk e ka, e sjell akoma babi në stërvitje!

Të parët në kampionat dhe të parët në Champions League. Sezoni i Barcelonës po ecën në mënyrën e duhur, por gjatë këtyre ditëve të pushimit të kampionatit për shkak të ndeshjeve të Kombëtareve, një anekdotë po qarkullon në dhomat e zhveshjes blaugrana dhe ka një autor: Gerard Pikenë, një prej senatorëve të skuadrës

LEXO EDHE  Liverpool mposht Brighton me Salah-Henderson

Sipas asaj që shkruan “ESPN”, qendërmbrojtësi spanjoll flet për shokun e skuadrës, Jordi Alba, që mesa duket nuk ka ndërmend të marrë patentën. “Fathi? Mendoj se e sjell babai në stërvitje, njësoj si Zhordin që edhe pse është 30 vjeç e sjell babi. Alba as nuk ka ndërmend ta marrë patentën”.