Lirimi i Suel Çelës/ PD: Prova se me Ramën kryeministër, drejtësia nuk është e lirë të ndëshkojë krimin

Lirimi i Suel Çelës, për Partinë Demokratike, tregon se me Edi Ramën në qeveri, drejtësia nuk është e lirë të ndëshkojë krimin.

Në një reagim lidhur me vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda që shpalli të pafajshëm Çelën për përplasjen me policinë në Elbasan, PD shprehet se “shpallja i pafajshëm i banditit të rrezikshëm të Elbasanit Suel Çela, shërbëtor i pushtetit të Edi Ramës, provoi në mënyrë të përsëritur se me Edi Ramën në qeveri drejtësia nuk është e lirë të ndëshkojë krimin”.

Sipas PD, mesazhi që iu dha sot shqiptarëve është se kriminelët e pushtetit, ata që blejnë vota për karrigen e Edi Ramës janë të paprekshëm!

“Kur kriminelët vjedhin zgjedhjet për Edi Ramën, kur bëjnë drogë me lejen e pushtetit të Edi Ramës, kur godasin policinë dhe e çnderojnë atë me mbrojtjen e Edi Ramës, drejtësia është e pafuqishme të bëjë drejtësi. Duke shpallur të pafajshëm kriminelët e pushtetit, rrëzohet çdo iluzion për drejtësinë e pavarur. Të gjithë e kanë mësuar se drejtësia është plotësisht në dorën e Edi Ramës dhe të krimit. Vendi ka nevojë jetike për ndarjen e politikës nga krimi, ka nevojë për zgjedhje të lira, të pandikuara nga kriminelët, si dhe për një qeveri të re, që e ka fatin të lidhur me qytetarët dhe jo me kriminelët”, thuhet më tej në reagimin e PD-së.

LEXO EDHE  Ngjarja horror në Kombinat/ Pastori Muça: Viktimat u përdorën si kavje nga sektet satanike